در هفته چهل و سوم سال جاری در حالی که حجم و ارزش معاملات بازار فرابورس تقویت شد، ارزش بازار با ۱.۴ درصد رشد به رقم ۸۰۳ میلیارد و ۳۹۵ میلیون ریال رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاملات این هفته بازار فرابورس در شرایطی به پایان رسید که در روز چهارشنبه عرضه اولیه شرکت یک هزار و ۵۵۰ میلیارد ریالی بیمه اتکایی امین به قیمت هر سهم یک هزار و ۶۵۰ ریال در بازار دوم انجام شد.

در مجموع، این هفته‌ یک هزار و ۶۲۲ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۷ هزار و ۴۵۳ میلیارد ریال داد و ستد در فرابورس به ثبت رسید که در قیاس با هفته پیشین رشد ۱۰ درصدی حجم و ۱۹ درصدی ارزش را نشان می‌دهد.

حجم و ارزش معاملات هفتگی در بازار اول با رشد ۱۴ و ۸۰ درصدی همراه شد و ۱۳۵ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۴۵۹ میلیارد ریال داد و ستد در آن انجام شد، این در حالی است که در بازار دوم ۷۷۰ میلیون ورقه بهادار به ارزش یک هزار و ۹۱۸ میلیارد ریال مبادله شد که این وضعیت حاکی از افت ۷ درصدی حجم و ۳۸ درصدی ارزش معاملات در مقایسه با هفته قبل از آن است.

بیشترین حجم معاملات روزانه در هفته‌ای که گذشت، به میزان ۵۱۸ میلیون ورقه بهادار در روز شنبه انجام شد و بیشترین ارزش معاملات با رقم ۲ هزار و ۱۸۸ میلیارد ریال مربوط به یکشنبه بود.

همچنین، در بازار پایه ۶۸۶ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۹۶۰ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و بازار ابزارهای نوین مالی شاهد داد و ستد ۳۰ میلیون ورقه بهادار به میزان ۳ هزار و ۴۶۶ میلیارد ریال بود.

ارزش بازار فرابورس ایران در روز پایانی معاملات هفتگی با رشد ۱.۴ درصدی به رقم ۸۰۳ هزار و ۳۹۵ میلیارد ریال رسید و آیفکس نیز با ۱.۳ درصد افزایش نسبت به چهارشنبه هفته قبل عدد ۷۱۱ واحد را نشان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.