در هفته چهل و سوم سال جاری در حالی که حجم و ارزش معاملات بازار فرابورس تقویت شد، ارزش بازار با ۱.۴ درصد رشد به رقم ۸۰۳ میلیارد و ۳۹۵ میلیون ریال رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاملات این هفته بازار فرابورس در شرایطی به پایان رسید که در روز چهارشنبه عرضه اولیه شرکت یک هزار و ۵۵۰ میلیارد ریالی بیمه اتکایی امین به قیمت هر سهم یک هزار و ۶۵۰ ریال در بازار دوم انجام شد.

در مجموع، این هفته‌ یک هزار و ۶۲۲ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۷ هزار و ۴۵۳ میلیارد ریال داد و ستد در فرابورس به ثبت رسید که در قیاس با هفته پیشین رشد ۱۰ درصدی حجم و ۱۹ درصدی ارزش را نشان می‌دهد.

حجم و ارزش معاملات هفتگی در بازار اول با رشد ۱۴ و ۸۰ درصدی همراه شد و ۱۳۵ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۴۵۹ میلیارد ریال داد و ستد در آن انجام شد، این در حالی است که در بازار دوم ۷۷۰ میلیون ورقه بهادار به ارزش یک هزار و ۹۱۸ میلیارد ریال مبادله شد که این وضعیت حاکی از افت ۷ درصدی حجم و ۳۸ درصدی ارزش معاملات در مقایسه با هفته قبل از آن است.

بیشترین حجم معاملات روزانه در هفته‌ای که گذشت، به میزان ۵۱۸ میلیون ورقه بهادار در روز شنبه انجام شد و بیشترین ارزش معاملات با رقم ۲ هزار و ۱۸۸ میلیارد ریال مربوط به یکشنبه بود.

همچنین، در بازار پایه ۶۸۶ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۹۶۰ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و بازار ابزارهای نوین مالی شاهد داد و ستد ۳۰ میلیون ورقه بهادار به میزان ۳ هزار و ۴۶۶ میلیارد ریال بود.

ارزش بازار فرابورس ایران در روز پایانی معاملات هفتگی با رشد ۱.۴ درصدی به رقم ۸۰۳ هزار و ۳۹۵ میلیارد ریال رسید و آیفکس نیز با ۱.۳ درصد افزایش نسبت به چهارشنبه هفته قبل عدد ۷۱۱ واحد را نشان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.